Exkurze Hyundai Nošovice – udržitelnost projektu


V posledním červnovém týdnu navštívili žáci 9.A, 8.A třídy automobilku Hyundai v Nošovicích. Nošovice jsou malá vesnice a vybudování automobilky v této lokalitě podle nás výrazným způsobem přispělo k posílení zaměstnanosti v oblasti. Exkurze započala přivítáním pověřeného pracovníka společnosti Hyundai. Následoval instruktážní film v přednáškovém sále a nástin programu exkurze.

Rozděleni do dvou skupin jsme nastoupili do vláčků, které nás provezly výrobními halami společnosti Hyundai. Navštívili jsme lisovnu, kde jsme viděli ze surového plechu výrobu – lisování plechových částí karoserie automobilů. Naše cesta směřovala dále do převodovkárny a montážní haly. V montážní hale jsme viděli finální montáž jednotlivých typů automobilů Hyundai vyráběných v Nošovicích.
Několik střípků z exkurze - v lisovně pracuje spousta automatů, pracovní směnu tvoří 20-25 zaměstnanců. Plech na výrobu automobilů se dováží z Francie. Denní produkce, výroba je rozpočítána následovně - za jednu minutu = jeden automobil, za jednu hodinu = 60 automobilů, za jeden den = 1 300 automobilů, za jeden rok 300 000 automobilů. Automobilka byla postavena a uvedena do provozu za 19 měsíců.

Rozloha závodu 200 ha
Zastavěná plocha 28,3 ha
Celkem zaměstnanců 3 400
Podíl občanů ČR 96 %
Třísměnný provoz

Mgr. Bc. Dušan Krumnikl, hlavní manažer projektu


Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek


Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Zpět