Mezinárodní stavební veletrh Brno


Již po čtvrté jsme ke konci dubna zavítali na brněnské výstaviště, abychom zhlédli novinky a trendy v oblasti stavebnictví. Letos dostali šanci žáci sedmého a osmého ročníku, kteří v rámci udržitelnosti projektu Zlaté české ručičky měli možnost seznámit se s odvětvím, pro něž se možná jako budoucí středoškoláci rozhodnou.
Ve venkovních expozicích viděli praktické ukázky předváděné zejména učni jednotlivých staveních oborů - klempíři, pokrývači, tesaři, ale i zedníky, štukatéry, podlaháři, oknaři - truhláři, instalatéry...

V pavilonech dostaly prostor především firmy, které se zabývají výrobou stavebních hmot, ale i kompletních výrobků. Žáky zajímaly zejména způsoby, jak ušetřit za provoz staveb. I letos byl součástí veletrhu Mobitex zaměřený na nábytek, doplňky a bytový textil, stejně jako Dřevo a stavby Brno orientovaný na dřevěné konstrukce, materiály a speciální techniku pro dřevostavby, stroje a zařízení určené ke zpracování dřeva.

V následujících hodinách pracovních činností se k této tematice žáci ještě vrátí prostřednictvím výukového programu pro interaktivní tabuli a pracovních listů.

Mgr. T. Gottvaldová, Mgr. R. Rysová


Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek

Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek

Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Zpět