Projekt Interaktivní cesta

Registrační číslo projektu: CZ. 1.07/1.1.02/02.0174

Dne 16.4. 2015 se třída 8.A vydala do Moravského krasu. Na své cestě za poznáním se žáci nejdříve zastavili na Skalním Mlýně. V této osadě v současné době probíhala rekonstrukce vozovky spojující Skalní Mlýn s Punkevními jeskyněmi a stanicí lanovky. Největší změnou v této lokalitě je stavba Domu přírody Moravského krasu s celkovými uznatelnými náklady ve výši 83 760 401,- Kč. V době naší návštěvy byla postavena hrubá stavba. Naše výprava potom pokračovala přes Vilémovice směrem k propasti Macocha. U propasti Macocha jsme se zastavili na Horním můstku. Zde jsme si připomněli pověsti o Macoše, kterých je mimochodem více jak 12 verzí. Dále jsme zde pohovořili o technických parametrech propasti Macocha a z informační tabule u Horního můstku jsme si připomněli geologický vývoj a parametry propasti Macocha.

Naše další kroky směřovaly přes Ostrov u Macochy k jeskyni Balcarka. Odtud jsme zavítali do Sloupsko-šošůvských jeskyní a ve Sloupě jsem viděli známou skálu Hřebenáč, která je opředena několika pověstmi a pohádkami. A tak skončilo naše dnešní putování.

Mgr. Bc. Dušan Krumnikl, hlavní manažer projektuTento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Zpět