Praha


Stejně jako v předchozích letech i letos jsme se vydali za téměř letního počasí na exkurzi do našeho hlavního města, tentokrát pod záštitou projektu Cesta za poznáním (kroužky), kde jsme navštívili Království železnic na Smíchově.

Na více než 3 100 m² si žáci prohlédli množství expozic věnovaných nejen modelům kolejí, vlaků, aut a významným stavbám zasazeným do skutečného prostředí Prahy a okolí, ale také expozici věnovanou historii železnice na našem území. Součástí výstavy jsou i modely vytvořené ze známých stavebnic, jako jsou Lego či Cheva. Viděli jsme rovněž různé modely aut, letadel, lodí a vojenské techniky. Následně se žáci za vzorné chovnání dozvěděli, jak složité je ovládání modelů železnice a na jakých fyzikálních principech zařízení fungují. Největšímu zájmu dětí se však těšily simulátory jízdy ve skutečném autobuse a tramvaji.

Tradičně jsme nemohli vynechat historické centrum Prahy, proto jsme vyrazili na vycházku z Hradu přes Petřín a Kampu na Karlův most a Královskou cestou ke Staroměstské radnici, abychom mohli obdivovat památky zapsané v UNESCO.

Děti byly z exkurze nadšené a nemůžou se dočkat, jaké překvapení nás čekají příště.


Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek

Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek  Zobrazit úplný obrázek


Zpět